?

Log in

No account? Create an account

tipa_bandera

Історія України

Україно-російські відносини, російський шовінізм та ін.


Previous Entry Share Next Entry
tipa_bandera

Православне Різдво - 25 грудня.

Неодноразово сьогодні зустрічав термін "католицьке Різдво". Мовляв, сьогодні його святкують в Україні. Дуже некоректне формулювання. Немає католицького чи православного Різдва. Різдво в усіх церков було в один день. А потім, в 1500-х роках виявилась проблема - фактичний день весняного рівнодення (застосовується для обрахування дати Великодня) не співпадав із календарним. Розбіжність була 10 днів. Проблема. Отож, Папа Римський вирішив провести календарну реформу, і одразу ж після 4 жовтня 1582 року настало 15 жовтня. До речі, це викликало немалі протести:

"Іноді перехід на григоріанський календар супроводжувався серйозними заворушеннями. Наприклад, коли польський король Стефан Баторій запровадив новий календар у Ризі (1584 року), місцеві купці підняли заколот, оголосивши, що вилучення з календаря 10 днів зриває терміни поставок і призводить до значних збитків. Бунтівники розгромили ризьку церкву й убили кількох муніципальних службовців. Подолати «календарні заворушення» й повісити ватажків вдалося лише влітку 1589 року."

Константинопольський патріархат відмовився перейти на коректний календар, і довший час залишався на "старому і перевіреному". Але вічно на цьому неправильному календарі залишатись було неможливо. Сильно заглиблюватись в історію не буду, тому перейдемо зразу до прийняття новоюліанського календаря. Це сталось лише в 1923 році. І тепер саме цікаве - новоюліанський календар майже збігається із григоріанським. За нашого життя - повністю збігається, розбіжність із григоріанським в один день буде аж у 2800 році. До речі, новоюліанський вважається точнішим за григоріанський (365,242222 діб у році супроти 365,2425 діб у році у григоріанському).

Так от, по новоюліанському календарю (який признають 11 помісних православних церков) Різдво припадає на 25 грудня. По диптиху Константинопольського патріархату є 14 "легітимних" помісних православних церков (по диптиху Московського патріархату - 15). Отож, - переважна більшість православних автокефальних помісних церков святкує Різдво 25 грудня. Якщо хтось при вас скаже "католицьке Різдво" - проведіть цей лікбез. Або уточніть "сьогодні 2017 рік, чи 1922-й"?

З Різдвом Христовим!


Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.

  • 1
Та задовбали. З ТБзомбоящика тільки "католицьке різдво" і лунає (((

то тимчасово, перший рік лише

  • 1