tipa_bandera

Переїзд у Білу Церкву: я неначе в Україну потрапив.

Моя робота включає в себе регулярну зміну місця проживання приблизно кожні 3 роки. Це з одного боку дещо складно, а з іншого боку позволяє не лише навчитись без жалю позбуватись зайвих речей, але й дає можливість спостерігати за життям в різних населених пунктах України. Останні 10 років я провів у різних містах Полтавської області. Жив у Пирятині, Полтаві, Миргороді, потім знову у Полтаві, мав робоче місце у Хоролі. 

Звісно, що по степені русифікації Полтава із усіх перерахованих містечок на першому місці. На дитячих майданчиках домінує російська мова. Дуже часто в магазинах/інші послуги звертаються російською. Я принципово не перехожу на російську, і десь процентів 50 співрозмовників переходять на українську, і нерідко на хорошу українську. Тобто, вони її знають, але так виглядає, що історична традиція Полтави — «гаваріть гарадскім язиком». Це гарно описав один полтавський таксист, який на наше спілкування українською розказав, що у Полтаві багато людей вважає українською мову мовою «села», і тому говорить «городською» — [іноземною] російською.  В Миргороді української мови більше, але і російська нерідко звучить. А що було в Пирятині я вже і не пам'ятаю, по виїхав звідти ще в 2013 і тоді не аналізував подібних речей. Але суржика там багато, це факт. До речі, мені із усіх містечок Полтавщини найбільше сподобався Миргород, можливо зараз Шевченко його б не критикував (що там нічого цікавого крім старої церкви). Мила центральна частина, і дуже хороша парково-санаторна зона. А от зимою, коли по парку не хочеться гуляти, таки нудно. 

І ось черговий контракт завершився і ми переїхали у Білу Церкву, Київська область. Таке враження, що я в Україну потрапив. Йду біля дому, там дуже багато дітей граються, — і вони розмовляють українською. Досить чистою, живою українською. І дорослі теж. В перший день переїзду, та ще й на контрасті з Полтавою я був просто шокований. Тим більше, що в той день взагалі не почув російської мови від випадкових перехожих. Згодом вже довелось почути, але це в рази менше ніж у Полтаві. Це так цікаво. 80 кілометрів на північ знаходиться Київ, що недарма вважається дуже русифікованим містом, а тут ти неначе до Львова потрапив, росіємовні тут явно соціо-культурна меншість. 


Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened