tipa_bandera

Українському театру заборонено виступати в Україні, але дозволено в Росії, 1883 р.

Спершу українські театри було заборонено емським указом (1876 р.). В 1880 р. російський чиновник Олександр Половцев проводив ревізію в Київській губернії, і був вражений тим, що тут заборонено навіть співати українською. Він ініціює послаблення заборони української мови і в 1881 році генерал-губернатор Михайло Чертков пише доповідну записку міністру внутрішніх справ із проханням відмінити деякі обмеження 1876 р.:

На основании предложенных соображений, признавая с своей стороны отмену установленных законом 1876 г. ограничений по отношению к малор. наречию и музыке не только возможным, но даже желательным в интересах утверждения в обществе доверия к правительству, я имею честь представить об этом на усмотрение вашего сиятельства, присовокупляя, что по моему мнению литературные и музыкальные произведения на малор. наречии следовало бы поставить в одинаковые цензурные условия с произведениями на общерусском языке.

І це спрацювало, українські театри знову почали розвиватись. Але в 1883 р. наступний генерал-губернатор Олександр Дрентельн знову забороняє виступи українських театрів. І складається така ситуація, що українські театри не можуть виступати в Україні, але можуть виступати в Росії:

"Двадцять пьять років українського театра (спогади та думки)", ст. 282
"Двадцять пьять років українського театра (спогади та думки)", ст. 282
"Двадцять пьять років українського театра (спогади та думки)", ст. 283
"Двадцять пьять років українського театра (спогади та думки)", ст. 283

До речі, а радянський час була схожа ситуація, в УРСР тебе могли згнобити за дрібницю, а от в Росії ти міг спокійно працювати.

Джерело: Двадцять пьять років українського театра (спогади та думки), Людмила Старицька-Черняхівська, ст 47-48

В тему: Русскіє жітєлі Кієва насміхаються з української мови та одягу, 1881 р.

"Я другой такой страны не знаю"... Як композитор Лисенко пісні видавав, 1878 р.

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened