tipa_bandera

Лише українська мова є підставою та причиною незалежності України. Цитати.

Деякі наші русифіковані українці взагалі поза контекстом розуміння незалежності України. Не мають розуміння цього процесу що з російського боку, що з українського. А контекст лише один: українська мова. Росіяни завжди знали, що лише наявність української мови дає можливість і підстави для незалежності України. Тому і всіляко її обмежували. Для кращого розуміння я приведу кілька цитат. 

Валуєвський циркуляр. Заборона розвитку української мови прив’язується до сепаратизму (здобуття незалежності) Цитата: 

«…сочиняемый для них некоторыми малороссами, и в особенности поляками, так называемый украинский язык. Лиц того кружка, который усиливается доказывать противное, большинство самих малороссов упрекает в сепаратистских замыслах, враждебных к России и гибельных для Малороссии. Явление это тем более прискорбно и заслуживает внимания, что оно совпадает с политическими замыслами поляков».

Також можна ознайомитись лише із назвою книги «Потуги литературного сепаратизма» (1883 р.), щоб зрозуміти про що там мова, і проти якої мови автор виступає, і до чого ця мова веде. Огляд книги тут: Потуги литературного сепаратизма, 1883 г.

Ось дуже цікаві цитати за 1847 р., травня 26. З доповіді начальника III відділу О. Ф. Орлова Миколі I про Кирило-Мефодіївське товариство та пропозиції щодо покарання його учасників, зокрема Т. Г. Шевченка:

«Шевченко приобрел между друзьями своими славу знаменитого малороссийского писателя, а потому стихи его вдвойне вредны и опасны. С любимыми стихами в Малороссии могли посеяться и впоследствии укорениться мысли о мнимом блаженстве времен гетманщины, о счастье возвратить эти времена и о возможности Украйне существовать в виде отдельного государства».

А ось і про тори Куліша:

«Сочинения Кулиша могли столько же посеять в малороссиянах мысли о возможности существовать отдельно,


Концепцію росіян в період 1905-1917 рр., незважаючи на деякі послаблення щодо книгодрукування та публічних виступів українською, можна оцінити через твір Щеголева «Украинское движение как современный этап южнорусского сепаратизма», 1912 р. Там теж основна ідея українська мова = сепаратизм (незалежність). І висловлюються ідеї як зупинити/заборонити розвиток української мови, щоб не допустити цього «сепаратизму». Детальніший огляд цієї книги тут: Методичка русского шовинизма, 1912г. В четырех частях.

Період так званої «українізації» (ха-ха). Андрій Хвиля, «ЗНИЩИТИ КОРІННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ НА МОВНОМУ ФРОНТІ», 1933 р.. Там він описує настрої «радянських робітників мовного фронту». Ті (після численних репресій своїх колег через правопис, що постійно віддаляє українську мову від російської) говорять, що «щоб не робити ніяких помилок та ухилів, краще будемо говорити та писати російською». Сам теж Хвиля намагався не допустити, щоб українська надто сильно відрізнялась від російської, але йому це не вдалось і його розстріляли за «мовний фашизм» (так, був у той час такий полемічний термін). Детальніше тут: Украинские лингвисты: лучше будем говорить на русском, 1933 г.

Как фашистские агенты, буржуазные националисты и предатели родины делали украинский словарь, 1937 г.

Далі може процитувати Довженка: «на Вкраїні вищі школи давно вже переведено на руську [російську] мову, що таким чином українська середня школа мусить також зникнути як непотрібна, безперспективна і що се взагалі нічого спільного з ленінською національною політикою не має. Що се є обман народу і всього світу. Гвалтування народної душі і насмішка над його історією, життям і попрання елементарних його прав». (5 січня 1947р.). Детальніше тут: Довженко про русифікацію України.

А на останок трохи цитат із засідання Політбюро 1965 р. під головуванням українофоба Брежнєва:

Суслов: «А вообще я должен сказать всем, что на Украине далеко не все благополучно, — вся Украина говорит по-украински».

Суслов: «[проявление национализма] в том, что многие говорят по-украински, и в том, что Шевченко слишком уважают!...».

Косигін: «Непонятно, почему в Украине в школах должны изучать украинский язык».

Брежнєв: «Да и вообще, украинский язык — это же... это суржик русского языка».
Детальніше тут: СССР и шовинизм. В газете "Правда" такого не писали. Воспоминание первого секретаря КПУ.

Ідея прив'язати країни (в т.ч. і Україну) до Росії через русифікацію визріла ще в часи Єкатеріни. Ось як вона писала:

Ссылка. Сборник русского исторического общества. — 1871. — Выпуск 7. — С. 348

Так само в той час виникла і ідея нав'язати концепцію одіннарот: Борьба с "развратным мнением" козаков, 1764 г.

В сучасний період подібного шовінізму теж більш ніж достатньо. Бо росіяни в курсі, що питання незалежності України лише в одному – в існуванні українсько мови. Ті ж самі імперські розмови «нє било і нєт нікакого украинского народа і язика», «одін нарот» і т.п. Шкода, що не всі українці це розуміють. 


В тему: Як "три вербі" вбивали клин між українською та російськими мовами, 1933 р.

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened