tipa_bandera (tipa_bandera) wrote,
tipa_bandera
tipa_bandera

Як бандерівці радянський фільм дивились. 1964 р.

Приведу уривок із твору Івана Дзюби, радянського (на той час) письменника, про русифікаторську та українофобську політику радянської влади. Зараз путінці (дозволена в РФ терористична організація) скиглять про "дружбу народов в составє есесесер", а в той час русскіе в Україні називали бандерівцями тих, хто ходив на перегляд фільму про Т. Шевченка і щиро їх ненавиділи, так само як і ненавиділи українську мову:

А скільки разів кожен з тих, хто наважується говорити по-українському на вулиці, в трамваї і т. д., — відчував на собі глузливі, презирливі чи ненавидячі очі, чув на свою адресу тихі чи голосні лайки! А ось рядова розмова в кінотеатрі: біля афіші кінофільму "Сон" (1964 р., фільм про Т. Шевченка).
— Ты видел, как бандеровцы прут на этот фильм?..
— Знаю. Мне много не надо. Я б их, гадов, всех... (красномовний жест).
А ось одна мамаша розповідає другій: "Мой сын из-за этого украинского языка не пошел в школу. Он так ненавидит учительницу украинского языка. Он ее называет "бандеровка" (задоволений сміх обох мамаш).
Ось хлоп’я другого класу заявляє: "Ух, как я ненавижу этот украинский язык". В нього ще немає ніяких переконань, але це вже є. Воно запитує: "Мама, а Богдан Хмельницкий был храбрый?"
— Как тебе сказать...
— А он был русский?
— Украинец.
— Украинец?! — кривиться розчарована дитина.
Дитина вчиться в "українській" школі, в столиці України…

Подібні приклади можна наводити сотнями. Коли доводиться говорити про це, "ответственные товарищи" гидливо фиркають: знайшли про що говорити! Базарні розмови!

Вищенаведені факти і їм подібні — реальні побутові наслідки політики негласного потурання російському великодержавному шовінізмові (свідомому чи несвідомому). Під впливом подібних фактів Ленін говорив про "великорусскую шваль" і про необхідність смертельної боротьби з російським шовінізмом, а ви кажете, що все це дрібниці, дурниці і ворожі вигадки, що все гаразд, скрізь і всюди панує цілковитий інтернаціоналізм і т. д. і т. п., от коли б ще тільки остаточно викорінити український, грузинський, латиський і т. д. "націоналізм"…
Ще донедавна так само заперечувалася і наявність в СРСР антисемітизму. Боже мій, який то був смертний гріх і нетакт, політична безграмотність — сказати про антисемітизм! Хрущов аж запінювався, доводячи, що такі питання ставляться за американські долари.

Tags: бандеровцы, інтернаціоналізм чи русифікація
Subscribe

 • Князь Меншиков говорит: "в Украину", 1708 г.

  Из Батуринского архива: Понеже настоящей поход надлежит нам чрез малоросийския его царского величества городы, того ради накрепко приказывается,…

 • В Украине, 1842 г.

  В копилку. В.Н. Каразин "Взгляд на украинскую старину". Харьков, 1842 г.:

 • В Украине, 1839 г.

  В копилку, отслеживать можно по тегу "в украине". Из письма Квитки-Основьяненко: Источник, стр. 252

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 3 comments