?

Log in

No account? Create an account

tipa_bandera

Історія України

Україно-російські відносини, російський шовінізм та ін.


Previous Entry Share Next Entry
tipa_bandera

Стан української мови в УРСР, 1989 р.

Давно відомі дані, але слід нагадати, про те, як розвивалась українська мова в країні "гдє так вольно дишіт чєловєк". Тотальна русифікація:

За станом на 1989 р. кількість студентів, що навчалися у вузах за мовами
7,8% - українською
15,9% - українською та російською
76,3% - тільки російською

По суті в Україні навчались українською менше 8% студентів. Не важко здогадатись, що така совітська практика призвела до значного зменшення українських шкіл.

Взято з цього документу:Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.

  • 1
фейсбук чомусь блокує репост вашого повідомлення ???

Не знаю в чім проблема, в мене не блокує. Можна просто посилання поставити в фейсбук, якщо шарінг не працює.

Я особисто згадую свій КІНГ / КДЕУ (вступ у 1990 році), так от більша частина пердметів викладалася російською - філософія, політекономія, економічна історія, за винятком вищої математики та теорії ймовірностей !

Так ось саме дякуючи шановній Галині Миколаївні Черніс та Гриневичу Юрію Анастасійовичу мені стало зрозуміло наскільки наша мова дійсно співуча та мелодійна )) наскільки не обмежені її можливості у спілкуванні студентів, науковців та просто звичайної освіченої інтелігентної людини.

Вони змогли пронести українську мову через математику. Тоді це сприймалося як мова для обраних, особливих, виключних людей !

ПС. так, через копіювання тексту + посилання окремо спрацювало

Мій батько в 1950-х якраз був свідком цієї русифікації. Всю їх групу в львівському політехнічному інституті перевели на російську мову навчання. Більшість групи - українці. Формальний привід для переводу на російську - в групу включили двох представників "братскіх республік".

  • 1